Про нас

Інформація про сферу і напрямки діяльності підприємства

Господарська діяльність лісгоспу спрямована на дотримання принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних стійких насаджень, їх екологічних та інших корисних властивостей.

Лісове господарство в економіці району розташування має важливе значення. Основні напрямки його розвитку полягають у забезпеченні потреб народного господарства в деревині, збереженні і підвищенні продуктивності лісових земель, захисті їх від пожеж, хвороб, шкідників та незаконних рубок.

 Найменування лісництв,

місцезнаходження контор

 

Адміністративні райони

 

Площа, га

 

Володарсько-Волинське

смт. Хорошів

 

Хорошівський

 

14265,5

 

Пулинське

смт. Пулини

 

Пулинський

 

3802,4

Курненське

с. Курне

 

Пулинський

 

5163,8

Черняхівське

смт. Черняхів

 

Черняхівський

 

3407,7

Житомирське

м. Житомир

 

Житомирський

 

6636,6

Всього по лісгоспу:

в т. ч. за адмінрайонами

 

Хорошівський

Пулинський

Черняхівський

Житомирський

33276,0

14265,5

8966,2

3407,7

6636,6

Згідно лісорослинного районування територія лісгоспу відноситься до південної частини Центрального Українського Полісся.

Клімат району розташування лісгоспу помірно-вологий з незначними ознаками континентального.

Територія лісгоспу за характером рельєфу являє собою відносно понижену лесовозандрову рівнину з чергуванням незначних височин, загальним нахилом на північний схід. Висота над рівнем моря коливається в межах 200 м. Ліси лісгоспу віднесені до рівнинних.

Основні типи і види ґрунтів:

дерново-підзолисті, з яких переважають дерново-середньопідзолисті види, супіщані, піщані і легко-суглинисті по різновидності. Мають місця також дерново-глеєві, сірі опідзолені, лугові і болотяні на території Пулинського і Курненського лісництв.

Ерозійні процеси на території лісгоспу не виражені в силу високої водопроникності і водопоглинання ґрунтів, зглаженості рельєфу і позитивного впливу лісової рослинності.

Історія розвитку

Дочірнє підприємство «Пулинський лісгосп агропромислового комплексу» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» (скорочено ДП «Пулинський лісгосп АПК») розташоване в центральній частині Житомирської області на території чотирьох адміністративних районів: Хорошівського, Пулинського, Черняхівського і Житомирського.

ДП «Пулинський лісгосп АПК» був організований в 2000 році згідно наказу №13К від 20.06.2000 р. по управлінню агропромислового комплексу Житомирської обласної державної адміністрацїї на базі лісів колективних господарств і отримав назву ДП «Червоноармійський лісгосп АПК».

Згідно наказу ЖОКАП «Житомироблагроліс» від 26.12.2016 року №115 ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» був перейменований на ДП «Пулинський лісгосп АПК».